Çarşamba, Mayıs 07, 2014

Aramızda Kayseri Mantısı sevmeyen varmı?


YOK MU?  :)))

Kayseri'li nin biri askere gitmiş komutan nereli olduğunu sorunca "övünmek gibi olmasın Kayseri'liyim" demiş :)) bende öyle yani anladınız siz onu :)

Serde Kayserililik olunca tabi milli yemeğimiz mantı sofralarımıza sık sık konuk oluyor, özellikle işten gelip te evde yemek yoksa ve ben pişirecek bişi icad edemediysem :)), canım annemin başkanlığında sülalemin canım kadınlarının buzluğuma yaptıkları mantı stoklarını eritiyoruz:)) (Ne hayırlısınız siz cannlarım benim)


Ama bildiğiniz bir kaşığa 40 tane sığabilen etli mantı :))) yehoooww :))

Akşam eve gittim ne pişirsem ne pişirsem şunu yapıyım "aman uzun sürer" bunu yapıyım "aman çocuklar yemez", onu yapıyım manikürüm bozulur :)) buzluğu açınca birden göz göze geldik mantıcıklarımla, inanın yüzümde acayip bir sırıtma kavuştuğumuz an etrafımızda bir ışık helozonu döndü  :)) mantı poşedi ile tencerelere doğru süzüldüm :)) Neden mi ? Mantının suyunu kaynatmak için canım :))


15 dakika sonra "Gizli Yetenek mantı evi"nde servis başlamıştı bile :)

***Ayy durun beeaaa bi resim çekiyim bırak kaşığı çocuğum, tamam yaa yiycen dur 2 saniye, öyle acıklı bakma yaa :)))

Çocuklarımın arkamdan dedikodusu "annem kafayımı yedi galiba"Gözün çıkan yarısından bile çocuğumun şaşkınlığı belli :)))
Emin olun lezzeti görüntüye bin basar çook acele resim ancak bu kadar :))


 
 **Çoluk çocuk sahibi ve artistik resim çeken hatunlar (bloggerlar) siz ne büyüksünüz yaa :))) Bizim evde herşey süper resme gelincee tııısss:))
 
                                                                    HOŞÇKALIN...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10 yorum:

 1. hah haaaa nefis nefis demek o kadar minik oluyor ha. nası canım çekti. du bi mantıcıya gideyim akşam için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Afiyet olsun keşke şuracıktan bi tabak uzatmak mümkün olsaydı :))

   Sil
 2. O kadar küçük mantı yemeyeli yıllar oldu:((benim mantı yapım boyutum bir kaşıga 3 taneden başlayıp her kasıga bir adete dönüşüyor:)amann öyleside tükeniyor böyleside deyip kendimi bir pohpohluyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ellerinize sağlık eminim nefis oluyordur:))

   Sil
 3. Bende çok severim afiyet olsun.

  YanıtlaSil
 4. Enn sevdiğim yemektir mantı :) Dürüst olmak gerekirse Kayseri'de yediğimi pek beğenmemiştim ama annemin yaptığını çok seviyorum, olur mu o? :D
  Bu arada mimlendiniz yapmak isterseniz :)
  http://lowerkorea.blogspot.com.tr/2014/05/mim-siz-hic.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mantı biraz risklidir malesef peşince hamur olmadan hemen lopletmek lazım :) miminizi aldım efendim Teşekkürler en kısa zamanda cevapliciim:))

   Sil
 5. Sevmeyen yoktur kanaatimce de:). Bloğumu ziyaretiniz beni mutlu etti üyeniz oldum ben de. Bu arada bir arkadaşım Kayserilidir ve evlerindeki yemek yapımıyla yarışacak çok az insan vardır. Hem çeşit olarak hem de zahmetlilik açısından hakikatten çok hamarat hanımlar!! Ellerinize sağlık sizin de..

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkür ederim yazdıklarınızı bende üzerime aldım; )) hoşgeldiniz bu arada

  YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için çok değerli :)) Hadi bişiler YAZ :)